הצימר בכפר ורדים

הצימר שוכן בגליל, בישוב כפר ורדים, בפינת חמד קסומה בחצר משפחת סויקיס ועד היום התארחו בו אלפי ציפורים.

הצימר מנוהל ע"י ג'קי וציפי אשר בנוסף, מנהלים השניים חברה בשם סאו סימפל בע"מ  העוסקת בשיווק באינטרנט. חלוקת הזמן בין העבודות אינה פשוטה, אולם בני הזוג עושים זאת בלב שלם.

בשטח החצר, המקיפה את הצימר, ממוקמות מבחר מסעדות גורמה, כמו למשל: קליקרפה, שפירותיה אהובים במיוחד על הבולבולים, טקומית הכיף, שהצופיות נהנות מצוף פרחיה, אלון מצוי שמספק בלוטים לעורבני ועוד ועוד.

בצימר 2 בריכות מים בשני מפלסים, המשרתות את האורחים לשתייה ולרחצה. הבריכות כוללות מערכת לשטיפה ולהחלפת מים (בשעות היום, כל 3 שעות).

ציפי וג'קי בעלי הצימר בכפר ורדים
ציפי וג'קי בעלי הצימר בכפר ורדים
חזית הצימר בכפר ורדים
הכניסה לצימר בדולב 25 בזריחה

העצים המקיפים את הצימר, תאנה, אלון, זית, רימון ועצי פרי נוספים, מספקים לאורחים הגנה מפני אויבים אוויריים (עופות דורסים למיניהם) וקרקעיים (חתולים) ומהווים במה למופעי שירת יחיד ומקהלות ולתצוגות אופנה מרשימות.

ההגעה לצימר בתעופה מתאפשרת בזכות מנחתים בדמות ענפים, המאפשרים לציפורים לנחות עליהם בטרם יכנסו לבריכות. גובה הבריכות מהרצפה, המרחק ביניהן וגובה ומרחק הענפים מסביב לבריכות הינו פרי ניסיון של שנים. מיקום לא מדויק והציפורים לא יגיעו…

הבריכות נמצאות במרחק של כ5 מטרים מחלון המשרד בו עובדים בני הזוג. המצלמה ממוקמת על החלון ומוסוות באמצעות רשת הסוואה, מה שמאפשר לצלם את הציפורים ללא הפרעה (החלון כמובן פתוח…).

הצימר מנוטר על ידי מצלמת וידאו, כך שניתן לראות מתוך המשרד, על גבי מסך גדול, בכל רגע, את מה שמתרחש בצימר ובמידת הצורך לצלם את ההתרחשות.

בעונת הקיץ, הצימר מתפרנס מתיירות פנים בלבד ובשאר עונות השנה, מצטרפים אורחים, שנוחתים בישראל בדרכם מאירופה לאפריקה ובחזרה.

דרכי הגעה:

בישראל, אתרו את כפר ורדים ועופו לכיוון.

ממערב אירופה, עופו דרום מזרחה וחצו את הים התיכון. לאחר שחלפתם מעל קו החוף של ישראל, המשיכו על פי ההנחיות לבאים מישראל.

מאפריקה, עופו לצפון מערב עד שתזהו את קו החוף של ישראל, המשיכו על פי ההנחיות לבאים מישראל.

כשתזהו מתחתיכם גינת חמד ובה 2 בריכות מדורגות ליד עץ אלון מצוי, חפשו את המנחת המתאים לכם ונחתו בשלום!

פינת הגפן והתאנה
פינת הגפן והתאנה
רקפות
הגינה הקדמית של הצימר
הגינה הקדמית של הצימר
נרקיסים
נרקיסים
הצימר בגליל ממוקם בישוב כפר ורדים
ב 2016 עבר הצימר למשכנו החדש בדולב ועד אז התנהל ברחוב נעמן. התמונה מהצימר הישן בנעמן.​
דילוג לתוכן